Чи може громадянин україни придбати нерухомість в Польщі? Так, але за певних умов.

Яких? В першу чергу слід зазначити, що необхідним є отримання відповідного дозволу, який видається через адміністративне рішення. Видає його міністр, який відповідає за внутрішні справи, якщо Міністр національної оборони не видає заперечення, а у випадку сільськогосподарських нерухомостей, якщо заперечення не буде подано міністром до справ розвитку сільської місцевості.

Що потрібно зробити, щоб отримати дозвіл? Треба подати заяву, в якій повинно бути зазначено, що придбання нерухомості не призведе до загрози захисту та безпеки польської держави чи громадського порядку, а також соціальна політика та охорона здоров'я цьому не суперечать. Далі слід підтвердити наявність обставин, які підтверджують зв’язок громадянина України з Республікою Польща. Як це зробити? Потрібно підтвердити наявність польської національності або польського походження, одруження з громадянином Польщі, отримання дозволу тимчасового або постійного проживання або довготермінового резидента Європейського Союзу, членство в органах управління підприємця, що є юридичною особою, або комерційної компанії без правового характеру, яка знаходиться в Польщі, що контролюються іноземцями або здійснюють на території Республіки Польща господарську або сільськогосподарську діяльність відповідно до положень польського законодавства. Яка ціна заявки для отримання дозволу на придбання нерухомості? – 1.570 zł.

Я працював у Польщі нелегально. Чому я отримав рішення, що я зобов’язаний повернутися додому? Що мені тепер робити? Я хотів би знову працювати у Польщі.


Іноземець, який отримав рішення про обов'язок повернення додому, має можливість подати скаргу до воєводського адміністративного суду разом із заявою про призупинення його виконання. У такій ситуації, термін виїзду з території Польщі продовжується, поки адміністративний суд не прийме рішення по цій справі. Також можна скасувати заборону на в'їзд, подавши заяву до органу, який видав рішення про зобов'язання іноземця повернутиcя додому. Орган може скасувати заборону, якщо іноземець підтвердить, що виконав свої зобов'язання, які випливають з рішення, що зобов'язує іноземця повернутися додому, його повторний в'їзд до Польщі чи інших країн Шенгенської зони має відбутися за обґрунтованих обставин, особливо з гуманітарних причин, або якщо йому було надано допомогу в добровільному поверненні.
Вам потрібна допомога у поданні скарги до воєводського адміністративного суду провінції або про скасування заборони на в'їзд до Польщі? Ми запрошуємо Вас ознайомитись з нашою сторінкою на Facebook та звернутися до нашого Юридичного бюро для співпраці.